Friday, October 22, 2021
Home Blog Page 3

Shqiptares i mohojnë shtetësinë italiane. “Nuk është integruar ende”

0
Nëse godisni një makinë, në një aksident të parëndësishëm, shteti mund t'iu mohojë shtetësinë. Ju nuk jeni mjaftueshëm të integruar, përgjigja, me pak fjalë,...

Tërmet i fuqishëm, lëkundjet zgjasin më shumë se 20 sekonda

0
Një tërmeti i fuqishëm, me magnitudë 6,4 i shkallës rihter është regjistruar, këtë të martë, në ishullin grek të Kretës. Epiqendra e tërmetit ka qenë...

Ulet dollari dhe euro. Ja sa këmbehen sot valutat e huaja

0
Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Dollarit dhe Euros, ndërkohë Paundi Britanik ka shënuar rritje. Më poshtë do...

Plas mes turisteve nga Kosova dhe te rinjve nga Shëngjini (Video)

0
Katër të rinj janë proceduar penalisht nga Policia në Lezhë, pasi janë konf liktuar me njëri-tjetrin për motive të dobëta. Këta shtetas, dy vëllezër...

Cosa cambia con il nuovo permesso di soggiorno Ue di 10...

0
Il permesso UE per soggiornanti di lungo periodo, titolo previsto nel nostro ordinamento dall’art. 9 del T.U. immigrazione, viene rilasciato a chi risiede stabilmente...

Assegno sociale per stranieri 2021

1
I cittadini extracomunitari hanno diritto alla pensione sociale Vediamo insieme in quale casistica è possibile richiedere l’assegno sociale per i genitori stranieri anziani e non...

Sanatoria, posso uscire dall’Italia e ritornare per il permesso di soggiorno?

0
I lunghi tempi che richiede la procedura di emersione porta molti stranieri a confrontarsi su urgenze nate nel Paese d’Origine: Madre o Papà malati,...

Il Comitato tecnico rinvia le misure prese due settimane fa /...

0
Durante un convegno tenuto dal Comitato Tecnico, si è deciso nuovamente di rinviare le misure prese due settimane fa, vedendo un andamento decrescente dei...

Mbyllet Shqiperia sot? Komiteti i Ekspertëve del me vendim, ja çfarë...

0
Numri i larta i rasteve te reja, humbjeve te jetes dhe situata e veshtire ne spitale ka vene ne alarm qytetarët qe po flasin...

Zv. Ministrja paralajmeron vendin: Karantine e plotë nëse nuk ..

0
Zv. Ministrja e Shendetesise Eugena Tomini se fundmi ka paralajmeruar karantine te plote per vendin tone Ajo është shprehur sot gate nje interviste se ka...