Thursday, December 9, 2021

News

Assegno sociale per stranieri 2021

1
I cittadini extracomunitari hanno diritto alla pensione sociale Vediamo insieme in quale casistica è possibile richiedere l’assegno sociale per i genitori stranieri anziani e non incorrere in errori e sanzioni. Assegno sociale per stranieri: come funziona,...

E fundit/ Deklarata shokuese e Klodian Çalamanit: Po të kisha benzinë, s’kishit për ta...

0
Një detaj tronditës nga dëshmia e Klodian Çalamanit është zbuluar sot nga avokati Ermal Hamataj. Mësohet se autori , në dëshminë para policisë ka thënë se nuk do e gjenin trupin e 8-vjeçarit nëse...

Rapporto “Internet Trends”: oltre il 25% degli adulti è costantemente online!

0
Mary Meeker ha presentato il suo attesissimo rapporto di 333 pagine sulle tendenze di Internet in 30 minuti ad Arizoan alla conferenza "CODE". Tra gli argomenti principali evidenziati quest'anno figurano la crescita dei modelli di...

Facebook, YouTube e Pinterest supportano lo spazio di vendita online

0
I social media stanno diventando sempre più influenti nelle decisioni degli acquirenti. I maggiori rivenditori al dettaglio hanno guadagnato circa $ 6,5 miliardi di acquisti attraverso i social network nel 2017, raggiungendo il 24%...

Diario d’Albania. Durazzo, la perla dei Balcani

0
Con la Missione Pellicano, la ricostruzione è cominciata da qui. Primo porto del Paese per tonnellaggio di merci movimentate, la città è anche un vivace centro turistico che sta riscoprendo il suo patrimonio artistico. DURAZZO...

Tronditet politika shqiptare, Lulzim Basha del me lajmin bombë, pak ditë para Kuvendit të...

0
PARTIA DEMOKRATIKE kërkon ashpërsim të denimit për krimet zgjedhore, bazuar ne ligjin Italian/ Basha: Politikanët që zgjidhen me votat e kriminelëve dënohen me 22 vjet dhe u ndalohet përjetësisht ushtrimi i funksioneve publike POSTIMI I...

Albania, le vendette di sangue della dura legge del Kanun

0
La legge del taglione. Le vendette di sangue della dura legge del Kanun: viaggio nell’infanzia tradita dei bambini di Scutari “Se esco fuori mi ammazzano, da 21 anni vivo barricato in casa” la voce è...

Dimri mund të mos ekzistojë më. Shkencëtarët flasin për një stinë të re, ja...

0
Një ekip shkencëtarësh dhe projektuesish u bashkuan së fundmi për të krijuar një mjet që do t’u tregonte australianëve dhe botës se si pritet të jetë klima në vitin 2050 dhe bënë në një...

LAJM I FUNDIT/ Ndodh gjëma tek shtëpia e Klodian Çalamanit (Video)

0
I vihet flaka baneses ku jetonte Klodian Çalamani në fshatin Gracali në Fier. Burimet bëjnë me dije se banesa e Çalamanit është djegur së bashku me orenditë mesditën e sotme. Calamani ndodhet ne burgun e Vlores. Ai...

Te mbyllen urgjent shkollat dhe lokalet, Pipero: Te shtohen masat, transporti publik duhet te..

0
Rritja e shumte e rasteve ditore duhet të shoqërohet me të tjera masa shtrënguese. Mjeku i njohur Pëllumb Pipero rekomandon mbylljen e të gjitha shkollave dhe lokaleve deri në fund të marsit. Ndërsa për transportin...