Friday, October 22, 2021
Home Blog

Sanatoria, posso uscire dall’Italia e ritornare per il permesso di soggiorno?

0
I lunghi tempi che richiede la procedura di emersione porta molti stranieri a confrontarsi su urgenze nate nel Paese d’Origine: Madre o Papà malati,...

Vjen “dimri i shkurtër” Sinoptikanja paralajmeron ndryshimin drastik te motit

0
Sinoptikania e Metoealb, Lajda Porja në një komunikim përmes skype për ‘Vila 24’ tregoi se pasditja e sotme dhe dita e nesërme do të...

Po xhironin filmin, humbin jeten dy persona, aktori i njohur qellon..

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë xhirimit të filmit më të ri “Rust”, ku aktori Alec Baldwin vrau aksi dentalisht një grua nga...

“Hodha 1 gotë klor në pishinë dhe..”! Zbardhen deshmite e punonjësve...

0
KAVAJË- Zbardhen dëshmite e punonjësve të hotel “Gloria Palace”, në Qerret, ku u gjetën të pajetë katër turistët rusë familjarët Sergey Burenkov, 60 vjeç,...

Qëlloi oficerin e policisë në Lezhë, pak muaj më parë Aldi...

0
21-vjeçari Aldi Rama i cili ekzekutoi oficerin e krimeve në policinë e Lezhës Saimir Hoxha dhe më pas u vetëvra, kishte kallëzuar penalisht disa...

E rëndë, zhduken 8 minorenë shqiptarë (FOTO-EMRAT)

0
Është një histori e cila përsëritet ndër vite.Prindër të cilët nxjerrin nga Shqipëria fëmijët e tyre në Europë e më pas duke paguar shuma...

Mediat ruse publikojne fotot, keta jane dy turistet ruse qe u...

0
Mediat ruse vijojnë t'i kushtojnë vëmendje ngjarjes së rëndë të regjistruar në Qerret të Kavajës, mbrëmjen e djeshme, ku humben jetën në një hotel...

Rritet misteri për turistët rusë, gazetarja ngre dyshime për vr...

0
Duket se hetimeve për ndarjen nga jeta te 4 turistëve rusë në ambjentt SPA të një hoteli në Qerret do t’ju shtohet edhe pista...

E rëndë në Lushnje! Mjeti zë poshtë gjyshin, nipin dhe mbesën,...

0
Një aksident i rëndë raportohet se është regjistruar në fshatin Çermë të Lushnjes, ku janë plagosur 3 persona nga e njëjta familje. Gjyshi, bashkë me...

‘I rashë derës por s’u përgjigjën’, recepsionisti: Si i gjeta 4...

0
4 turistë rusë Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, Nikita Belousov, 37 vjeç, Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe, humben jeten në sauna të një...

E fundit/ Nene e bir hidhen nga pallati ne Tirane, detajet

0
Një grua 62-vjeçe ka ndërruar jetë në orët e para të ditës së sotme në Tiranë si pasojë e një ngjarje të rëndë që...