Thursday, December 9, 2021

News

Indrit Mema, il recordman delle strisce stradali (Video)

0
Il piccolo imprenditore è diventato una star del web alla guida di una macchina che traccia la segnaletica: "Mi ricorda quando ero bimbo sui go kart". Guarda il video Sondrio, 9 gennaio 2015 - “Quando traccio...

Bora kërkoi të fusë diçka për Donaldin brenda shtepise, por ja ç’i propozoi produksioni...

0
Sot në ‘Fun Club’ është diskutuar çështja Bora-Donald-Beatrix dhe pjesë e panelit ishte ish-banori i Big Brother, Anaid Kaloti, ish-konkurrenti i ‘Përputhen’, Atdheu, Xhoi Jakaj dhe Aulona Musta. Duke diskutuar gjithçka që është përfolur në...

Donald shpreson që Bora ta kuptojë, ja cfare i thotë Beatriksit: Nuk dua ta...

0
Pas zhvillimeve që u panë në Big Brother VIP, dy personazhet më të përfolura të këtij shou, Donald dhe Beatriks, së fundi kanë diskutuar mes vete gjithë situatën në të cilën ndodhen. Megjithatë, aktori Donald...

Tmerohet Shëngjini, gruaja afgane ther me th ikë një djalë

0
Shënohet ngjarja e parë e rëndë, mes shtetasve afganë të strehuar në Shqipëri. Një 26 vjeçare afgane ka plagosur me thikë këtë të shtunë bashkëjetuesin e saj. Ngjarja u shënua në ambientet e një rezorti në...

Video/ Brenda shtëpisë ku jetonte Klodian Çalamani, shikoni cfare pislleku

0
Kamera e emisionit Uniko nga Spartak Koka në Klan Plus ka hyrë brenda dhomës ku jetonte Çalamani. Përpara se emisioni Uniko të futej në brendësi të banesës por dhe oborrit, vetëm pak minuta më...

Dimri mund të mos ekzistojë më. Shkencëtarët flasin për një stinë të re, ja...

0
Një ekip shkencëtarësh dhe projektuesish u bashkuan së fundmi për të krijuar një mjet që do t’u tregonte australianëve dhe botës se si pritet të jetë klima në vitin 2050 dhe bënë në një...

Arjan Konomi shkon te varri i Hueyda El Saied dhe bën gjestin prekës

0
Pak ditë më parë u nda nga jeta artistja e dashur Hueyda El Saied. Lajmi trishtoi të gjithë shqiptarët. Kjo për pozitivitetin që ka përcjellë me praninë e saj në ekran. Mijëra mesazhe ngushëllimi vërshuan në...

Imprese in difficoltà a causa della pandemia – Sondaggio con aziende tedesche / il...

0
Le imprese tedesche che operano in Albania sono state gravemente colpite dalla situazione causata dalla pandemia. Ritengono che le misure adottate dal governo siano insufficienti, pur avvertendo del rischio di licenziamento dei dipendenti nel...

Dopo il caos senza precedenti! Il Congresso conferma ufficialmente la vittoria, Joe Biden presidente...

0
Il conteggio dei voti del Collegio elettorale da parte di una sessione congiunta del Congresso degli Stati Uniti ha confermato il democratico Joe Biden come vincitore ufficiale delle elezioni presidenziali del 3 novembre. Biden...

E bija e Shpetim Saracit tregon cfare po ndodh me prinderit e saj: Ata...

0
Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u bë pjesë e programit Era Saraçi, vajza e Mira Konçit dhe Shpëtim Saraçit. Përmes një lidhje Skype ajo zbuloi më shumë nga jeta e saj në...