Mbyllet Shqiperia sot? Komiteti i Ekspertëve del me vendim, ja çfarë ndodh sot

0
561

Numri i larta i rasteve te reja, humbjeve te jetes dhe situata e veshtire ne spitale ka vene ne alarm qytetarët qe po flasin keto dite se pritet serish një mbyllje e vendit.

Por, sa janë gjasat e një karantinete dyte?!

Ndonëse situata paraqitet tejet kritike dhe kufizimet e fundit nuk kanë sjellë asnjë përmirësim të shifrave, anëtarët e Komitetit të Ekspertëve përjashtojnë mundësinë e një mbylljeje të plotë.

Pas dy javësh kufizimesh në orarin e daljeve dhe mbylljen e shkollave në qytetet më të “nxehta” të virusit, sot komiteti i ekspertëve pritet të dalë me sugjerimet per kufizime shtesë.