Friday, October 22, 2021

News

Humb betejen me Covid-19 në moshën 30 vjeçare piktori shqiptar. Babai ndan lajmin e...

0
Kristi Baba, piktori 30 vjecar shqiptar, është ndarë nga jeta pasi nuk ka mundur dotë të fitojë mbetejën me Covid-19. Lajmin e trishtë e ndan me qytetarët babai i të ndjerit, i cili me dhimbje...

Boshatiset qyteti, banoret futen në shtëpi e s’dalin rrugëve, ka nisur furtuna dhe.. (Video)

0
Kushtet e përkeqësuara të motit që kanë nisur në orët e fundit po bëjnë që Laçi të boshatiset. Ulja e temperaturave është shoqeruar me erë të fuqishme ne zonën e Kurbinit. Ne Milot dhe qytetin e...

“Në Angli po blejnë qirinj” Përfaqësuesi i OSHEE: Mund të kemi dhe ndërprerje të...

0
Përfaqësuesi i OSHEE, Elton Sevrani deklaroi se qeveria dhe dy kompanitë publike i kanë marrë masat për furnizimin pa ndërprerje me energji të konsumatorit dhe mosrritjen e çmimit. Sipas tij, kriza është globale dhe përmendi...

E fundit/ Ngjarje e rëndë, gazetarja shqiptare sulmohet live gjatë raportimit

0
Është publikuar një video e re e sulmit të banorëve serbë në veri ndaj gazetarëve. Gjersa ishte në një lidhje direkte, gazetarja Albulena Rexha e Kanal 10, është penguar, pasi në afërsi të saj...

Tronditet Tirana/ Policia del me njoftim zyrtar: Janë pla gosur 2 persona, u dërguan...

0
Policia ka bërë me dije se nga të shtënat në zonën e ish-Parkut të Autobuzave në Tiranë kanë mbetur të pla gosur Aleksandër Nikolli, rreth 27 vjeç dhe Xhulio Vela, rreth 25 vjeç, të...

Del foto e mësueses që u gjet e pajetë nga peshkataret në Vlorë

0
Detaje të reja rreth gruas që u gjet e pajetë sot në Vlorë. Trupi i pajetë i gjetur paraditen e sotme në zonën e Petroliferës i përket Nadire Nelaj. 72 vjeçarja ishte larguar nga shtëpia...

Humb jetën nga Covid ish zv/Ministri shqiptar

0
Ish zv/Ministri Ahmet Ceni nuk ia ka dalë dot të fitojë betejën me virusin e rrezikshëm Covid-19, duke humbur jetën këtë të martë. Lajmin e bën me dije deputetja e Partisë Socialiste, Edon Bilali, e...

Shqiptares i mohojnë shtetësinë italiane. “Nuk është integruar ende”

0
Nëse godisni një makinë, në një aksident të parëndësishëm, shteti mund t'iu mohojë shtetësinë. Ju nuk jeni mjaftueshëm të integruar, përgjigja, me pak fjalë, e dhënë nga Ministria e Brendshme për një grua të...

Tërmet i fuqishëm, lëkundjet zgjasin më shumë se 20 sekonda

0
Një tërmeti i fuqishëm, me magnitudë 6,4 i shkallës rihter është regjistruar, këtë të martë, në ishullin grek të Kretës. Epiqendra e tërmetit ka qenë në det të hapur, 42 kilometra në juglindje të qytetit...

Ulet dollari dhe euro. Ja sa këmbehen sot valutat e huaja

0
Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Dollarit dhe Euros, ndërkohë Paundi Britanik ka shënuar rritje. Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valuator të përditësuar: Dollari: Blihet 104.4,...