Home News Kriza në PD/ Rama ben lëvizjen “sekrete”, sot në mbrëmje takohet me…

Kriza në PD/ Rama ben lëvizjen “sekrete”, sot në mbrëmje takohet me…

0
Kriza në PD/ Rama ben lëvizjen “sekrete”, sot në mbrëmje takohet me…

Kryeministri Rama bashke me disa ministra të kabinetit të tij qeveritar janë takuar mbrëmjen e sotme në një darkë pune në një restorant në Elbasan. 

Fokusi kryesor i bisedës pritet të zhvillohet për aktualitetin politik dhe situatën brenda selisë së PD-së e cila është e ndarë në dy kampe. Burimet bëjnë me dije se do të ketë zhvillime të tjera duke tronditur edhe më shumë situatën politike.

Dy ditë më parë ambasadorët e vendeve të BE dhe Amerika u takuan me Lulzim Bashën në selinë blu.