Home News Yuri Kim plas bomben, ben deklaraten e forte ne emer te SHBA: Eshtë kancer..

Yuri Kim plas bomben, ben deklaraten e forte ne emer te SHBA: Eshtë kancer..

0
Yuri Kim plas bomben, ben deklaraten e forte ne emer te SHBA: Eshtë kancer..

Ambasadorja Yuri Kim ka deklaruar se korrupsioni është kancer.

Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, ajo bën të ditur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po ndërmarrin masa shtesë për ta parandaluar korrupsionin dhe për të luftuar financimin e paligjshëm.

“Korrupsioni është kancer. SHBA po ndërmerr hapa shtesë për të parandaluar korrupsionin, për të luftuar financimin e paligjshëm, për të mbajtur përgjegjës aktorët e korruptuar dhe për të forcuar kapacitetin për të ekspozuar aktet korruptive. Ja lajmet më të fundit nga Shtëpia e Bardhë”,-shkruan Kim në “Twitter”.