Po xhironin filmin, humbin jeten dy persona, aktori i njohur qellon..

0
154

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë xhirimit të filmit më të ri “Rust”, ku aktori Alec Baldwin vrau aksi dentalisht një grua nga grupi i xhirimit dhe pla gosi regjisorin dhe skenaristin e filmit.

Sipas mediava të huaja mësohet se gjatë shkrepjes së ar mës gjatë xhirimeve aktori qelloi duke i marre jeten drejtoreshës se fotografisë si dhe pla gosi regjisorin, Joel Souz.

“Drejtoresha e fotografisë Haileen Hutchins, 42 vjeç, dhe regjisori Joel Souza, 48 vjeç, u qëlluan kur ai shtiu me një arm ë mbështetëse të përdorur nga aktori dhe producenti Alec Baldëin, 68 vjeç,”thuhet në njoftimin e shpërndarë për mediat.

Ndërkohë vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.